Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Visa galva geresni: „Sūduva“ po dešimtmečio pertraukos iškovojo LFF taurę

Stipriausia pastarųjų dviejų sezonų Lietuvos futbolo ekipa Marijampolės „Sūduva“ SHARP Lietuvos futbolo federacijos taurės finale Utenoje pateisino favoritės statusą ir rezultatu 4:0 (1:0) sutriuškino Gargždų „Bangą“. Paskutiniąsias 20 minučių „Sūduva“ aikštėje turėjo vienu futbolininku mažiau, tačiau vistiek sugebėjo pelnyti dar du įvarčius.
LFF taurės finalas: „Sūduva“ - „Banga“
LFF taurės finalas: „Sūduva“ - „Banga“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

LFF taurę į viršų marijampoliečiai kels pirmą kartą nuo 2009 metų. Suvalkiečiai laimėjo Supertaurę, dukart iš eilės triumfavo Lietuvos nacionaliniame čempionate, tačiau progos iškovoti LFF taurę turėjo palūkėti ilgiau.

Skaičiuojant nuo 1967 metų tai buvo 40-oji komandų tarpusavio akistata ir 24-oji marijampoliečių pergalė. Savo ruožtu „Banga“ pergalėmis džiaugėsi 11 kartų, o 5 kartus klubai išsiskyrė taikiai.

Rungtynių eiga

Pirmąsias 15 žaidimo minučių aikštėje vyravo žvalgyba, tačiau apšilę kojas Vladimiro Čeburino auklėtiniai staigiai perėjo į ataką. Iš pradžių 16 minutę „Sūduvos“ futbolininkas Renanas Oliveira baudos aikštelėje susidariusioje sumaištyje pirmasis pasiekė kamuolį, tačiau brazilo smūgį blokavo visai šalia buvęs „Bangos“ vartininkas.

Vos už kelių minučių tas pats R.Oliveira turėjo dar vieną puikią progą atidaryti marijampoliečių įvarčių sąskaitą finale. Po Karlo Bručičiaus perdavimo brazilui pritrūko milisekundės pakišti koją ir kamuolys būtų suspurdėjęs tinkle, tačiau saugas nespėjo prie kamuolio.

Visgi apgulę varžovų vartus greitą įvartį „Sūduva“ galiausiai pasiekė. Vienas iš Gargždų klubo futbolininkų savo baudos aikštelėje padarė neatleistiną klaidą ir nesugebėjo išmušti kamuolio, o patogiai po kojomis Josipui Tadičiui nukritęs kamuolys 21 minutę atsidūrė vartuose.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LFF taurės finalas: „Sūduva“ – „Banga“

44 žaidimo minutę retą progą turėjo dvikovos autsaideriai. Jonas Bičkus pasirinko smūgį iš už baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys buvo patogus Ivanui Kardumui, kuris sugebėjo jį atremti.

Po pertraukos „Sūduva“ nemažino apsukų. Galiausiai savo įvartį pelnė ir R.Oliveira – pastarajam puikų aukštą perdavimą atliko Andro Švrljuga, o brazilui beliko pasiųsti kamuolį į vartus galva.

76 minutę nedidelės „Bangos“ viltys atgijo – neatsakingai varžovui per kojas „pervažiavęs“ A.Švrljuga užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę.

Tačiau net ir mažumoje žaidę marijampoliečiai rungtynių pabaigoje susikūrė triuškinamą persvarą. 90 ir 93 minutėmis dukart pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Mihretas Topčagičius, o Sūduva šventė pergalę rezultatu 4:0.